2013

Ve stopách Vikingů

ve-stopach-vikingu-03Městské muzeum ve spolupráci s městskou knihovnou pořádali přednášku s názvem Ve stopách Vikingů, která se uskutečnila v úterý 22. října 2013 v 17 hodin ve velkém výstavním sále bítešského muzea na Masaryk. nám 5.

Číst více...

Videodokument Františka

Místní premiéra filmu, která se konala ve čtvrtek 11. července 2013 v 17 hodin ve výstavním sále Městského muzea ve Velké Bíteši. Projekcí filmu předcházela krátká přednáška o lidové písni na Podhorácku.

Číst více...

Peru ok(n)em přírodovědeckým

peru-01Název Peru znamená v kečuánštině dostatek, protože ještě před necelými pěti stoletími představovalo území Peru centrum bohaté a slavné říše Inků, o jejíž zánik se přičinili španělští dobyvatelé.

Číst více...

Soví noc v muzeu

sovi-noc-04Po úspěšné přednášce s názvem Pavouci kolem nás Městské muzeum ve Velké Bíteši ve spolupráci s Muzejním spolkem Velkobítešska a ZŠ Velká Bíteš pro vás připravilo další přírodovědnou přednášku, tentokráte na téma nočních dravců – Sov.

Číst více...

Pavouci kolem nás

pavouci-kolem-nas-05Pavouci patří mezi tajemné a často opovrhované živočichy. Určitě vás někdy ve skrytech domova překvapil velký pokoutník, který může mnohým vyvolat strach. Právě tito tvorové, na které se možná občas díváte, jsou velice dokonalí.

Číst více...