2011

Regionální učebnice - beseda s autory

regionalni-ucebniceV úterý 8. listopadu 2011 od 17 hodin proběhla v Městském muzeu ve Velké Bíteši beseda s autory Regionální učebnice Bítešsko. Programem besedy bylo první představení učebnice veřejnosti a seznámení se s projektem a původním záměrem, který tento počin inicioval.

Představení regionální učebnice, která prozatím vyšla v omezeném nákladu pouze pro účely výuky, je doplněno o výstavu „Poznejte svůj region". Na panelech jsou prezentovány informace a fotografie z této učebnice, které se tímto počinem dostanou i mimo školní lavice k širší veřejnosti.

Kontinentální Čína

kontinentalni-cina-01Městské muzeum ve Velké Bíteši pořádalo besedu Kulturní a přírodní zajímavosti kontinentální Číny, která se konala v úterý 11. října 2011 od 17 hodin v hlavním sále muzea na Masarykově nám. 5.

Číst více...

Netopýři v muzeu

netopyri-v-muzeu-01Městské muzeum ve Velké Bíteši a Muzejní spolek Velkobítešska pořádali již třetí ročník Evropské noci pro netopýry, konané ve čtvrtek 15. září od 18 hodin ve velkém výstavním sále bítešského muzea.

Číst více...

Hledáme své předky

Městské muzeum ve Velké Bíteši pořádalo besedu „Hledáme své předky" konanou v úterý 7. června 2011 od 17 hodin ve velkém výstavním sále muzea, na Masarykově nám. 5.

Číst více...

Drahé kameny v bítešském muzeu

drahe-kameny-v-biteskem-muzeu-02Mineralogickou expozici bítešského muzea zřízenou v roce 2003 a hojně využívanou zdejší základní školou jako doplněk výuky přírodopisu, obohatila ve čtvrtek 10. března beseda na téma „Drahé kameny" vedená RNDr. Lubošem Rejlem. Poutavý výklad doplněný bohatou obrazovou dokumentací seznámil posluchače se základní terminologií, historií drahých kamenů a s jejich zpracováním.

Číst více...

Z ptačí perspektivy

z-ptaci-perspektivy-02ZŠ Velká Bíteš společně s Městským muzeem ve Velké Bíteši uspořádala besedu "Z ptačí perspektivy" s Jiřím Tojanem autorem sedmi publikací leteckých snímků. Na besedě s promítáním autor povykládal a zážitcích z létání a fotografování, ke shlédnutí byly netradiční pohledy nejen na Bítešsko.

Číst více...