2020

Od Trosek na Hrubosklasko ZRUŠENO!!!

ZRUŠENO!!!

Městské muzeum společně s Městskou knihovnou zvou na přednášku Mgr. Libora Drahoňovského, která proběhne v pondělí 30. března od 17 hodin ve Velkém výstavním sále muzea na Masarykově náměstí 5. Přednáška spojená s promítáním fotografií nás poutavým vyprávěním provede zajímavými i krásnými místy Trosek a Hruboskalska. Kromě hradu Trosek, Hrubé Skály a Valdštejna prohlédneme další zajímavé pamětihodnosti a spoustu přírodních krás, především Hruboskalské skalní město.

Plakát-Drahoňovský-Trosky

Jan Kubiš - ZRUŠENO!!!

ZRUŠENO!!!

Městské muzeum ve Velké Bíteši zve na přednášku uskutečněnou ke 75. letému výročí konce II. světové války. Přednáškou nás provede PhDr. Stanislav Balík - lektor a poradce, který se zabývá bezpečnostní politikou, historií, vojenstvím a komunikačními dovednostmi.

Tématem přednášky bude významná osobnost, která se neodmyslitelně zapsala do našich dějin. Jedná se o osobu Jana Kubiše rodáka z Dolních Vilémovic. Přednáška bude zaměřena na všechny významné mezníky jeho života. Jan Kubiš byl příslušníkem československé zahraniční armády ve Velké Británii, hrdina protinacistického odboje a jeden z parašutistů, který úspěšně splnil rozkaz provést útok na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha.

Přednáška PhDr. Stanislava Balíka se uskuteční v úterý 17. března od 17 hodin ve velkém výstavním sále bítešského muzea na Masarykově náměstí 5.

Plakát-Dr. Balík-Jan_Kubiš