2014

Havajské ostrovy

Městské muzeum a městská knihovna ve Velké Bíteši pořádali cestovatelskou besedu na téma Havajské ostrovy, kterou nás provedl spisovatel a nezávislý cestovatel Petr Nazarov. Beseda proběhla v úterý 21. října 2014 od 17 hodin ve velkém výstavním sále muzea na Masarykově náměstí 5.

Netopýří noc

netopyri-noc-03Městské muzeum ve Velké Bíteši ve spolupráci se Základní školou Velká Bíteš pořádali v pořadí pátý ročník setkání při příležitosti Evropské noci pro netopýry. Setkání formou besedy proběhlo ve čtvrtek 18. září od 18 hodin v hlavním výstavním sále bítešského muzea na Masarykově nám. 5.

Číst více...

Jarní přednáškový cyklus "Prameny dědictví a naděje"

cyklus-jarnich-prednasek-05Tomáš Graumann – Dvakrát zachráněné dítě

pátek 30. května 2014

V rámci jarního přednáškového cyklu „Prameny dědictví a naděje" proběhla v pátek 30. května ve výstavním sále Městského muzea ve Velké Bíteši beseda s Tomášem Graumannem, který je jedním 669 dětí zachráněných Nicholasem Wintonem v roce 1939.

Číst více...

Lidové písně z Podhorácka II.

lidove-pisne-podhoracko-01Třebíčsko, Hrotovicko, Moravskobudějovicko a Jemnicko

Městské muzeum ve Velké Bíteši ve spolupráci s pracovištěm Tradiční lidové kultury muzea Vysočiny Třebíč pozvalo širokou veřejnost na představení publikace „LIDOVÉ PÍSNĚ Z PODHORÁCKA II. Třebíčsko, Hrotovicko, Moravskobudějovicko a Jemnicko".

Číst více...

Ekvádor a Galapágy

ekvador-galapagy-03Městská knihovna ve spolupráci s Městským muzeem ve Velké Bíteši navazali na úspěšnou přednášku manželů Márových, která proběhla ve výstavních prostorách muzea dne 22. října loňského roku na téma Dánsko-Faerské ostrovy-Island-Grónsko.

Číst více...

Památné kameny

pamatne-kameny-02Městské muzeum ve Velké Bíteši pořádalo dne 13. února přednášku Emanuela Nožičky a Karla Průši, spoluautorů publikací „Památné kameny a pověsti na Třebíčsku" a „Kamenné památky na Třebíčsku".

Číst více...