Přátelství básníka Otokara Březiny a sochaře Františka Bílka

vystava-otokar-brezina-frantisek-bilek-03Městské muzeum ve Velké Bíteši pořádalo v termínu od 4. do 28. srpna výstavu „Přátelství básníka Otokara Březiny a sochaře Františka Bílka". Výstava původně určená pro Krajský úřad Vysočiny v Jihlavě se po jejím úspěšném uvedení stala putovní.

Tvorba výstavy se konala ve spolupráci Muzea Otokara Březiny v Jaroměřicích nad Rokytnou a Muzea Vysočiny Třebíč a její instalace proběhla již v řadě muzejních, školských nebo knihovních zařízeních. V měsíci září byla vystavena v rámci mezinárodního sympozia o Otokaru Březinovi v Praze.

Obsahem výstavy je přiblížení vzájemné propojenosti dvou významných umělců a provází návštěvníky jejich básnickou a výtvarnou tvorbou.