2020

Velká Bíteš v období protektorátu

Městské muzeum ve Velké Bíteši si pro návštěvníky na letošní sezonu připravilo výstavu tématicky zaměřenou na 75. výročí konce 2. světové války s názvem Velká Bíteš v období Protektorátu. Jak již název napovídá, výstava bude zaměřena život v našem městě v letech 1939 – 1945. Nahlédnout budeme moci také do posledních měsíců války před příchodem východní fronty do Velké Bíteše. Textová část výstavy bude doplněna o sbírkové předměty z tohoto období, které během let bítešské muzeum shromáždilo do svého fondu. Zastoupeny budou především militarie (zbraně, uniformy, vyznamenání) nebo předměty z každodenního života, dobová protektorátní propagace a fotografie z Velké Bíteše.

Výstava, pořádaná v Malém výstavním sále muzea na Masarykově nám. 5, bude otevřena od 2. června do 31. srpna letošního roku. Mimo otevírací dobu je možno výstavu shlédnout po předešlém objednání na tel. 566 789 380; 731 852 112 nebo e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Termíny dovolených o letních měsících budou včas uveřejněné na webu muzeumbites.cz nebo bitessko.com a v letním dvojčísle Zpravodaje Města Velké Bíteše. Od 20. do 31. července dovolená!!!

plakát-výstava-konec 2._světové_války

Muzeum otevřeno

Od 12. května 2020 jsou pro veřejnost znovuotevřeny expozice bítešského muzea. Zájemci si mohou prohlédnout expozici Geologicko-mineralogických zajímavostí Velkobítešska nebo Vlastivědnou expozici města Velké Bíteše ve které se dozví zajímavosti z historie města a okolí v podobě prvních zmínek o Velké Bíteši, městském opevnění, Hrdelním soudu, pivovarnictví ve městě, historii budovy v níž se nyní muzeum nachází nebo o historii kostela sv. Jana Křtitele. Prohlídka expozic je možná samostatně nebo s výkladem kurátora.

Otvírací doba út-pá 8 - 12 a 14 - 16 hodin. Mimo otvírací dobu je muzeum možno zpřístupnit po předešlém telefonickém nebo e-mailovém objednání.

Maximální počet 9-ti osob ve skupině již neplatí.

Od 2. června je plánováno otevření výstavy k 75. výročí konce II. světové války na téma Velká Bíteš/Heinrichs v období protektorátu.

Plakát -_znovuotevření_muzea