Slavnostní zahájení výstavy SDH Velká Bíteš

sdh-velka-bites-04Městské muzeum ve Velké Bíteši zahájilo v sobotu 1. září 2012 výstavu k příležitosti 140. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů ne Velké Bíteši. Výstava byla zrealizována z materiálů poskytnutých SDH Velká Bíteš, SDH Havířov a sbírkovými předměty bítešského muzea. Její slavnostní zahájení proběhlo v rámci sobotních oslav 140. výročí SDH Velká Bíteš.

Ke shlédnutí byly hasičské uniformy, obleky určené pro zásah, hodnosti a vyznamenání. Součástí výstavy byly také ukázky věrných modelů zásahových vozidel, užívaných v České republice i ve světě.

Výstava byla přístupná také o hodovém víkendu 8.-9.září 2012, v časech so 9-17 a ne 10-17 hodin. V jiných dnech bylo možno výstavu shlédnout v klasických otvíracích hodinách.