Krajiny života Anny Pammrové

krajiny-zivota-03Městské muzeum ve Velké Bíteši pořádalo výstavu „Krajiny života Anny Pammrové", která proběhla v termínu od středy 4. května do pátku 3. června 2011 v menším výstavním sále městského muzea na Masarykově náměstí čp. 5.

Téma výstavy:

RNDr. Milada Škárová vytvořila v průběhu řady let zásobu fotografií, které tvoří základ výstavy o Anně Pammrové, spisovatelce a filozofce.

Fotografie jsou prokládané kopiemi, citáty z díla Anny Pammrové a objasňujícími údaji autorky, použito je také několik starých fotografií z archivu Anny Pammrové, Otokara Březiny a pana Pěnčíka z Jinošova.

Fotografovaná místa: Bažantka, Kozínek, Jasenice, Vlčí kopec, Gloriet, Myslivna Březník, Náměšť, Jinošovská myslivna, Hartvíkovice, Sedlec, Vickov u Žďárce, Žďárecká krajina, Bobrůvka, Zahrada Anny Pammrové, Jaroměřice nad Rokytnou, Pammrov, Studánky, Stará cesta...

Výstava byla pro zájem prodloužena do 19. srpna 2011.