Putování Severní Indií

Na úterý 27. února od 17 hodin máme pro zájemce připravenou přednášku cestovatele Petra Nazarova, se kterým zavítáme prozkoumat severní část Indie.

Aneb z Himaláje do Váránasí. Přednáší Petr Nazarov, který procestoval několik desítek zemí a v některých z nich i na několik měsíců, či dokonce let zakotvil. K cestování po zemích celého světa postupně přidal i fotografování. Kromě poznávání nových míst a kultur si při svých cestách uvědomil spoustu souvislostí, které by ho doma v obývacím pokoji asi nikdy nenapadly, a hlavně měl dostatek času nad nimi přemýšlet. Uvědomil si, že spousta našich zdánlivě nepřekonatelných problémů jsou jen malichernosti, nad kterými je možné velkoryse mávnout rukou. Na cestování je fascinující nejen objevování zajímavostí a krás různých míst na světě, ale zejména objevování sebe sama, svých možností a limitů, ale také boření mýtů a pseudopravd, které jsme ať už vědomě či podvědomě přijali za své.
Z Himaláje do Váránasí. Dharamshala – místo současné tibetské exilové vlády, Rishikesh – na úpatí Himaláje se už od dob Beatles těší pověsti „hlavního města jógy", Váránasí – jedno z nejstarších osídlených míst světa, hinduistická pouť Kumbh Mela v Allahabadu, konaná zde jednou za dvanáct let, a další zajímavosti Indie.

Plakat Nazarov_Indie-final_pro_web