Bábina pouť - premiéra dokumentárního filmu

Městské muzeum ve Velké Bíteši a Muzeum Vysočiny Třebíč - pracoviště tradiční lidové kultury pořádalo premiéru dokumentárního filmu Karla Veleby BÁBINA POUŤ, která se uskutečnila ve středu dne 1. července 2009 ve velkém výstavním sále Městského muzea ve Velké Bíteši na Masarykově náměstí 5, začátek v 17.30 hodin.

Snímek pojednává o pouti v Heřmanově ke cti P. Marie Karmelské založené roku 1918 na základě živého snu. Procesí s ozdobenou sochou, družičkami a hudbou se vydává každoročně z Vidonína přes Radňoves a Novou Ves do kostela v Heřmanově. Obraz zbožnosti lidu na Podhorácku z roku 2008.

O poutích promluvil O. Bohumil Poláček. O výzkumu tohoto zvyku promluvila Mgr. Eva Tomášová a Silva Smutná z pracoviště Tradiční lidové kultury Muzea Vysočiny Třebíč.