Tajemná místa Čech, Moravy a Slezska

Přednášky z cyklu Tajemná místa Čech, Moravy a Slezska jsou putováním po známých i neznámých místech s velkým geniem loci, dávnou i nedávnou minulostí, o nichž se vypráví zvláštní pověsti a na nichž je možno pozorovat podivné jevy.
Kdo a proč vztyčil na našem území menhiry? Kde byla místa pohanských rituálů a proč právě na nich později křesťanská církev stavěla své památky? Je na hradě Zvíkov brána do pekel? Lze v hlubinách českých kopců najít poklady?
Na tyto a mnoho dalších otázek budeme společně hledat odpovědi cestou od Šumavy až do našeho kraje. Navštívíme pravěká hradiště, nikdy nedostavěné či zřícené kostely, zaniklé vesnice, podzemní prostory, zázračné studánky.
Zajímavých, tajemstvím a legendami opředených míst je u nás velmi mnoho. Stačí jen tiše chodit, občas se zastavit a naslouchat, vnímat energii a síly přírody i odkaz našich dávných předků. Na některá z těchto míst zavedu posluchače prostřednictvím svých přednášek, doplněných řadou fotografií.
V přednášce, konané v úterý 25. září, se projdeme od šumavského Obřího hradu přes Novohradské hory, Vysočinu a Orlické hory až k zaniklým osadám Jeseníků. Přednáška Jany Molnárové začíná v 17 hodin ve Velkém výstavním sále bítešského muzea na Masarykově náměstí 5.

Plakat-přednáška Molnárová