Otvírací doba bítešského muzea v prosinci

Městské muzeum ve Velké Bíteši bude od 23. prosince do konce roku pro veřejnost uzavřené. Pro zájemce jsme si však připravili možnost shlédnutí Betlémů ze sbírek bítešského muzea, které budou instalovány v okenních prostorách ústících na nádvoří muzea v domě čp. 5. Ke shlédnutí bude Betlém vyhotovený paní Ludmilou Janečkovou z Košíkova, bítešský Betlém řezbáře pana Josefa Kejdy ze Skřinářova nebo klasický papírový Betlém z 50. let 20. století od Mikoláše Alše. Betlémy bude možné zhlédnout od pondělí 11. prosince do neděle 7. ledna, a to v kteroukoliv denní dobu včetně svátků vánočních. Po setmění budou betlémy nasvíceny do 21 hodin.

Mimo sezonní prohlídka muzea jakož i možná komentovaná prohlídka kostela sv. Jana Křtitele bude možná do 22. prosince, po předešlém objednání na telefonním čísle 566 789 380, 731 852 112 nebo e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Více informací naleznete na webu www.muzeumbites.cz.

Plakát-ukázka Betlémů