2019

Setkání na Podhorácku

XVII. ročník přehlídky folklorních souborů a skupin z Podhorácka, sousedních regionů a hostů

Vystoupí Národopisný soubor Bítešan a zpěváčci z Velké Bíteše, Vlkováček z Vlkova, Gajdůšek Zbraslav, Stárci z Ostrovačic, Horáčan z Velkého Meziříčí, Dudácká muzika ZUŠ Hrotovice, Martinkovský džbánek, Martínek a džbánek z Martínkova, Bajdyš a Yocheved z Třebíče, hostující Ortsmusik Seefeld-Kadolz z Rakouska.

Začátek ve 13:30 hodin - Masarykovo náměstí

Podhorácko1Podhorácko2

Hodová prohlídka kostela sv. Jana Křtitele

Srdečně vás zveme na komentovaou prohlídku kostela sv. Jana Křtitele, která proběhne o hodové sobotě 7. a neděli 8. září 2018 vždy ve 12 hodin. Sraz zájemců o prohlídku je před vstupem do areálu kostela, u hradební věže.

Návštěvníci budou seznámeni s historií města a s výkladem o historii stavby kostela a hradebního opevnění. Budou mít možnost zhlédnout nejen kostelní loď a presbytář, ale také nahlédnout do sakristie a na kostelní i hradební věž.

Plakátek-prohlídka kostela

Mladé Bítešsko

Přehlídka folklorních skupin dětí a mládeže z Velké Bíteše a okolí se koná v neděli 23. června od 15 hodin u Kulturního domu ve Velké Bíteši.

Vystoupí předškoláci z obou městských mateřských škol Bítešánek a Sluníčko, Zpěváčci z Velkobítešska, Národopisný soubor Bítešan a Vlkováček.

Plakat

Obchůzka Královniček v Březském

Svatodušní obchůzka dívek po vsi se koná v neděli 9. června. Průvod vychází ve 14 hodin od kulturního domu. Obřadní zpěvy a tance proběhnou u kaple a v parku uprostřed obce. Po obchůzce cca v 15:30 hodin dospělá mládež zavádí nejstarší dívky z královniček do tanečního kola v parku pod lipami – hraje cimbálová muzika Majerán.

Při nepříznivém počasí se posezení u muziky koná v kulturním domě.
Občerstvení zajištěno, vstup zdarma.

Žehnání ratolestí proběhne v pátek 7. června v 18 hodin při večerní mši svaté ve farním chrámu sv. Jana Křtitele ve Velké Bíteši.

Plakat