2018

Na bítešském jarmarku

V sobotu 1. prosince vás srdečně zveme na XVII. ročník folklorního pořadu v Kulturním domě Velká Bíteš.

V pořadu zazní lidové písně, tance, hry a zvyky z Podhorácka i Horácka.
Účinkují Národopisný soubor Bítešan, Bítešánek a Sluníčko z Velké Bíteše a Dudácká muzika ZUŠ Hrotovice.
Začátek v 15 hodin.
Předprodej vstupenek bude zahájen od 6. listopadu 2018 v Turistickém informačním centru na Masarykově náměstí 5 ve Velké Bíteši. Tel. 566 789 311, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .
Vstupné: dospělí v předprodeji 50 Kč a na místě 70 Kč.

plakat-uprPlakat-program-upr

Hodová prohlídka kostela sv. Jana Křtitele

Srdečně vás zveme na komentovaou prohlídku kostela sv. Jana Křtitele, která proběhne o hodové sobotě 8. a neděli 9. září 2018 vždy ve 12 hodin. Sraz zájemců o prohlídku je před vstupem do areálu kostela, u hradební věže.

Návštěvníci budou seznámeni s historií města a s výkladem o historii stavby kostela a hradebního opevnění. Budou mít možnost zhlédnout nejen kostelní loď a presbytář, ale také nahlédnout do sakristie a na kostelní i hradební věž.

2018 plakátek-Prohlídka_kostela-pro_web

Mladé Bítešsko

V neděli 24. června se v 15 hodin uskuteční v rámci Bítešské poutě tradiční přehlídka dětských folklorních skupin v Kulturním domě ve Velké Bíteši. Vystoupí dětské skupiny Národopisného souboru Bítešan, děti z Bítešánku, Zpěváčci z Velkobítešska a Vlkováček.

Ml. Bitessko-plakat

Královničky v Březské

Svatodušní obchůzka dívek po vsi se koná v neděli 20. května. Průvod vychází ve 14 hodin od hasičky v Březské, obřadní zpěvy a tance proběhnou u kaple a v parku uprostřed obce. Po obchůzce asi v 15:30 hodin dospělá mládež zavádí nejstarší dívky z královniček do tanečního kola v parku pod lipami – hraje cimbálová muzika Majerán. Při nepříznivém počasí se posezení u muziky koná v kulturním domě. Občerstvení zajištěno, vstup zdarma.

Žehnání ratolestí proběhne v pátek 18. května v 18 hodin při večerní mši svaté ve farním chrámu sv. Jana Křtitele ve Velké Bíteši.

Královničky-pozvánka