Setkání na Podhorácku

V roce 2012 proběhl již X. ročník přehlídky folklorních sborů a krojovaných skupin z Podhoráckaa sousedních regionů, který se koná tradičně o hodové sobotě 8. září ve Velké Bíteši.

Kdo vystoupí:

• Vystoupí národopisný soubor Bítešan z Velké Bíteše
  • Ženy a děti z Jinošova
  • Ženy z Březníka
  • Podhorácký soubor obce Ketkovice
  • Stárci z Ostrovačic
  • Podskalák z Troubska
  • Turkovan z Laviček
  • Džbánek z Martínkova
  • Pramínek z Jihlavy
  • Drahan z Blanska

Začátek ve 13.30 hodin - Masarykovo náměstí

Festival se konal v čase tradičních bítešských hodů. Mimo pohostinství, kavárny a cukrárny byly otevřeny hodové sklípky ve dvorech a v podzemí některých měšťanských domů i v přilehlých ulicích s nabídkou dobrého jídla a pití.

V městském muzeu byla otevřena vlastivědná a mineralogická expozice a výstava k 140. výročí SDH ve Velké Bíteši, v klubu kultury výtvarná výstava, v základní umělecké škole výstava bonsají, v chovatelském areálu výstava drobného zvířectva, na horní straně náměstí jarmark lidových řemesel. Večer bylo na nádvoří domu čp. 5 tradiční posezení u cimbálu.