Ekvádor a Galapágy

ekvador-galapagy-03Městská knihovna ve spolupráci s Městským muzeem ve Velké Bíteši navazali na úspěšnou přednášku manželů Márových, která proběhla ve výstavních prostorách muzea dne 22. října loňského roku na téma Dánsko-Faerské ostrovy-Island-Grónsko.

Tentokrát návštěvníky únorové přednášky manželé Márovi provedli Ekvádorem a Galapagami. Zastavili jsme se v Karibském moři, dozvěděli se o studiu španělštiny a o životě běžné ekvádorské rodiny. Poznali podivuhodná tajemství rovníku, zjistili jak nebezpečný je život v amazonské džungli a navštívili pralesní indiány. Nechybělo ani povídání o ojedinělé fauně Galapág.

Přednáška proběhla v úterý 25. února od 17 hodin ve velkém výstavním sále muzea na Masarykově náměstí čp. 5.